شاید شما هم با شنیدن کلمه کپشن به مقدار زیادی ذهن تان به سمت اینستاگرام برود ، ولی باید گفت که کپشن نویسی فقط مربوط به اینستاگرام نیست و در سایر شبکه های اجتماعی هم از آن استفاده می شود. اما این کلمه در اینستاگرام رواج بیشتری دارد.

کپشن در واقع متنی است که در زیر پست ها نشان داده می شود و توضیحات بیشتری در مورد پستی که گذاشته اید می دهد. و در واقع بعد از خود پست ، مهم ترین بخشی که وجود دارد کپشن است ، زیرا که می توان در آن توضیحات بیشتری در مورد پست خود بدهید و به نوعی تکمیل کننده پست محسوب می شود. و باید برای نوشتن آن دقت فراوانی به خرج داد و به نوعی نوشته شود تا بتواند توجه مخاطبان را به خود جلب کند و کاربر را مشتاق کند تا شما را دنبال کند.

کپشن نویسی چیست؟

کپشن نویسی چیست؟

در اینستاگرام یک کپشن می تواند تا ۲۲۰۰ کاراکتر داشته باشد و می توان در کپشن ها تا ۳۰ هشتگ هم استفاده کرد که می تواند تا حد فراوانی در جذب و افزایش فالوور شما موثر باشد.

نکته = در نظر داشته باشید که کپشن نویسی خوب و مناسب باعث افزایش فالوور رایگان اینستاگرام برای شما خواهد شد. پس از اهمیت کپشن نویسی پست اینستاگرام قافل نشوید.

چرا نوشتن یک کپشن خوب مهم است؟

بدون شک کپشن نویسی خوب یکی از مهم ترین فاکتور هایی است که می تواند تعداد لایک و کامنت های شما را افزایش بدهد و باعث می شود تا کاربران تعامل بیشتری با شما داشته باشد.


یک کپشن خوب باعث می شود که پست های شما جذابیت بیشتری پیدا کنند و مخاطب می تواند با مطالعه آن سرگرم تر بشود. طبق تجربیات خود ما و اطلاعاتی که خود اینستاگرام آن را منتشر کرده است ، پست هایی که کپشن نویسی خوبی داشته اند از محبوبیت بیشتری نزد کاربر ها برخوردار هستند و علاوه بر افزایش تعداد لایک و کامنت پست هایتان ، باعث می شود تا به واسطه هشتگ هایی که در آن استفاده می کنید کاربر های جدید صفحه ی شما پیدا کنند و شما را دنبال کنند.

چطور یک کپشن خوب بنویسیم؟

خوب حالا که با کشپن نویسی آشنا شدید و از اهمیت آن اطلاع پیدا کردید بهتر است به بیان نکاتی بپردازیم که می تواند به نوشتن یک کپشن مناسب به شما کمک کند و باعث پیشرفت صفحه شما در اینستاگرام و افزایش لایک ، کامنت و دنبال کننده های شما بشود.

۱- مخاطبان هدف خود را به خوبی بشناسید.

۲- نکات مهم تر را در جملات اول بنویسید.

نکات مهم در کپشن نویسی اینستاگرام

۳- از شکلک ها یا همان ایموجی ها استفاده کنید.

۴- در استفاده از هشتگ ها دقت به خرج دهید.

۵- از کاربرانتان بخواهید فعالیت و تعامل بیشتری با شما داشته باشند.

دعوت کاربر به تعامل در کپشن

۶- با لحن اینستاگرام با مخاطبان صحبت کنید.

۷-کپشن بسیار طولانی ننویسید.


لینک منبع =  کپشن نویسی چیست؟ نکات طلایی برای صحیح نوشتن کپشن وب سایت فالووران